ورق پاره های سرگردان

شوق دیدار تو لبریز شد از جام وجودم ؛ شدم آن عاشق دیوانه که بودم

اعضای گروه G8 (هشت کشور صنعتی جهان) باز هم دور هم جمع شدن.  نگرانیشون "بحران جهانی اقتصاد" و "گرم شدن زمین" و "سیر کردن شکم بیش ازیک میلیارد گرسنه روی زمینه". همه شون دوباره و چندباره متعهد به تامین هزینه هایی برای حل این معضلات شدن، که کمتر آدم عاقلی تو دنیا به بالفعل شدن این تعهدات خوشبینه.  تعهدات سالهای نه چندان دورشون هنوز هم که هنوزه به شکل بالقوه خودش باقیه. سارکوزی برای "کارلا برونی"  همسر سوم و مانکن ایتالیایی الاصل خودش یه جت اختصاصی خریده به مبلغ n میلیون دلار! رو بدنه هواپیما هم اسمش  نوشته شده ؛ کارلا وان( Carla One )!

 تعهد برای سیر کردن شکم گرسنه های دنیا و هواپیمای جت فالکون تیپ 7 !  یه جای کار میلنگه!!!

چیزی که این وسط ارزش نداره، جان آدمیزاده!

 

 کانال تلویزیون رو که عوض میکنم چند تا نظامی رو میبینم که جوونای بخت برگشته رو از پشت کامیون نظامی، وسط یه جنگل دورافتاده پیاده میکنن. وقتی به قیافه بهت و وحشت زده جوونا نگاه میکنم، "ترس به معنای واقعی" رو شاید برای اولین باره که اینقدر راحت و شفاف تو چهره آدمیزاد میتونم تشخیص بدم. ازشون میخوان که رو شکم بخوابن پهلوی هم. بعد دو تا سرباز با سیگارایی گوشه لبشون، ماشه رو میکشن و همه شون رو با رگبار گلوله قتل عام میکنن. خنده، شوخی و اشاره انگشت شصت به همدیگه، حاکی از رضایت و ارضای نیاز آدمکشی شونه. آدمکشی که براشون در حد له کردن یه مورچه زیر پاست و نه بیشتر! "چهاردهمین" سالگرد قتل عام مسلمونای "سربرنیتسا" بود این روزها. یه صفحه تاریک دیگه تو پرونده آدمیزاد! میلوشویچ تو زندان یه جور عجیبی سر به نیست میشه که مامورین زندان هم نمیفهمن قضیه چی به چیه. رادوان کارادزیچ هم طوری تغییر قیافه داده بود که تا مدتها بین بقیه، تو شهر میگشت  و به ریش دنیا میخندید. چیزی که این وسط ارزش نداره، جان آدمیزاده!

بازم کانال رو عوض میکنم. استان "سین کیانگ" چین رو نشون میده. شهر "ارومچی" . یه جوون مسلمان از نژاد ترک اویغور، وسط چند تا چینی متعصب گیر افتاده. یکی با باتوم میزنه و اون یکی با مشت و لگد. سومی هم که از راه میرسه بتن نسبتا بزرگی رو بر میداره و میندازه رو کمرش. اونجا هم نسل کشی داره اتفاق می افته. چین منطقه خودمختار استان "سین کیانگ" رو متهم به اقدامات جدایی طلبانه میکنه. منطقه ای پر از منابع سرشار انرژی گاز ! چیزی که این وسط ارزش نداره، جان آدمیزاده.

چه جور دنیایی واسه خودمون ساختیم خدای من؟؟؟

 

 

نوشته شده در یکشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸۸ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ توسط کاپیتان نظرات () |