Hugo Rafael Chávez Frías - مردی برای تمام فصول

 

و او می آید!

 از کشور دیوار به دیوارمان می آید! از کشوری همسایه؛ فقط "کمی" دورتر؛ از آنسوی اقیانوس ها !

و او می آید. برای n امین بار می آید.

می آید تا که به کمکش تحریم ها را با هم دور بزنیم؛ دست در دست هم آنقدر دور بزنیم که اگر سرمان هم گیج رفت، تکیه گاهی باشیم برای هم؛ می آید تا که در جشن واریز اولین یارانه ها به حساب های بانکی مان در کنارمان باشد؛ می آید تا که از دلالی فروش موشک های S300 روسی که همسایه شمالی مان خلف وعده کرد و سرمان شیره مالید، چندین میلیون دلاری نیز به جیب بزند؛ می آید تا که دو هزار و پانصد و نود و هشتمین سند همکاری های دوجانبه را به امضا برساند؛ می آید تا که قول ساخت هشتادمین کارخانه خودروی ملی مان "سمند" را در کشورش بهمان پیشنهاد دهد؛ می آید تا که برای رونق چرخ های اقتصاد دو کشور دوست، برادر و همسایه، بانک مشترک اقتصادی فی مابین دو کشور را "تجدید افتتاح" کند؛ می آید تا که در گوشی بهمان بگوید روس ها برای صد و شصت و دومین بار قول داده اند که نیروگاه بوشهر را در آینده ای نزدیک راه اندازی خواهند کرد؛ می آید تا که قرار داد صدور بنزین به کشورمان را امضا کند، تا که اگر بنزین مان ته کشید، به کمک توپولف های پهن پیکر روسی میلیون ها لیتر بنزین سوپر صادر به کشورم کند تا که رانندگان تاکسی های نارنجی رنگ کشورم بامدادان با خیالی آسوده، بدون کابوس های سهمیه بندی از خواب بیدار شوند و امورات روزمره شان را با شعار "زنده باد عمو چاوز" شروع کنند؛ می آید تا اکنون که کشور بعد از نزدیک به سی و شش سال مجددن ریاست اوپک را بر عهده گرفته، دو کشور همسایه، دوشادوش هم به مدیریت نفت جهان بپردازند؛ می آید تا که ثابت کند در کشور "جهان سومی" همچون ونزوئلا هر سیاستمداری بتواند دست به اصلاحات ساختاری و ریشه ای در کشور بزند، حکومت و حاکمیت برای چندین و چند دوره متوالی را  حق مسلم و بلا­شک خود میداند؛ می آید که ثابت کند کسی هست در دنیا که هم میتواند دیکتاتوری همچون صدام را در آغوش کشد و هم در عین حال پرچمدار دموکراسی، استبداد ستیزی و نماد نفرت از امپریالیسم  باشد.

ثابت کرده است که هم در کنار "سرهنگ معمر قذافی" خوش عکس است و هم در کنار ایدئولوژیستی همچون فیدل کاسترو !

ثابت کرده است هم میتواند پیر مردی همچون "جیمی کارتر" را در آغوش کشد؛ هم متهمان به نسل کشی همچون "رابرت موگابه" و " عمر البشیر" را دوست داشته باشد؛ چفیه بر دوش در مشهد مقدس به زیارت مرقد مطهر برود، هم در واتیکان دست "پاپ" را ببوسد ؛ هم بوسه بر دستان "نائومی کمپل" بزند.

 

و او می آید. جمع الجمع تضادها؛ لیبرالیست؛ ایدئالیست؛ کمونیست؛ پوپولیست؛ دیکتاتوریست؛ فاشیست؛ نئولیبرالیست؛ سوسیالیست؛ رادیکالیست؛ کاپیتالیست! و خلاصه، مرد تمام ایسم های جهان سیاست!

مردی برای تمام فصول!

 

هوگو جان اینجا، هوگو جان اونجا، هوگو جان همهههههههههههه جا !!!

و این سوال همیشه در ذهن من جا خوش کرده است:

دوست دوست من؟

دوست دشمن من؟

دشمن دشمن من؟

دشمن دوست من؟

 

 

بهرحال عمو چاوز میخواهد رکورد بزند؛ دقیقن نمیدانم برای چندمین بار، اما ظاهرن عمو چاوز میخواهد برای نهمین بار به ایران بیاید!

 

هوگو جان خوش آمدی!

 

/ 6 نظر / 10 بازدید
مریم بانو

بیزارم ازش مرتیکه بیخود هزار رنگ روباه صفت و بیزارترم از اون کسانیکه آماده‌ن برای در آغوش کشیدن‌ش برای هر بار و تازه هنوز اینهایی که اینجا گفته شد کمی از هنر نمایی های ایشان بوده.دزد کثیف با اون صورت و سیرت چندش آورش.هرچقد هم به این و اون یکی ( حسن ن ص ر .... و صد البته این مارمولک خودمون )فحش و فضیحت بدم کمه کمه کمه.

دوست

ای دریغ از این همه ناراحت شدن و حرص خوردنهای بیهوده که هیچ تاثیری جز اعصاب خردکنی واسمون نداره پس گور بابای همه شون

وحید

از بس که دولمتردان ما دوستانی دور و برشون ندارن مجبورن دست دوستی به سوی آدمای کثیفی مثل "چاوز" دراز کنند. یعنی فکر می کنین اینا نمی دونن چاوز چه کثافتیه؟! حالا عکساش که تو اینترنت و اینور اونور تو معرض دید عمومه. دیگه اینا زندگی شخصی شو بهتر می دونن. ن ص و چاوز و ... کسانی هستند که شکمشون رو پر می کنن که در مواقع خطر هواشونو داشته باشن غافل از اینکه اگه اتفاقی بیفته اینها زودتر از دیگران بهشون خنجر می زنن. کلن تاریخ نشون داده دولتمردان ایرانی با همه ادعاشون پخمه ترین موجودات روی زمین هستن! به جز یکی دو مورد استثنا که ایران آبروشو از اونا داره!

پوربایرامیان

سلام. خوبی مهدی جان. من هر روز به وبلاگت سر می زنم اما خیلی وقت بود گکامن نذاشته بودم. من نظر دوستان رو قبول ندارم. به نظر من همه ی کارایی که چاوز می کنه (به هر رنگی در می آید , با ما و دشمن ما دست دوستی میده, سعی می کنه با همه رابطه برقرار کنه و ...) اگه برای پیشرفت کشورشه, اگه برای اینکه مردمش از این وضعیت در بیان و رفاه و آرامش بیشتری داشته باشن که فکر می کنم تا حدودی هم در توسعه و پیشرفت کشورش موفق بوده آدم خوبیه, آدم به درد بخوریه. مسلما مردم ونزوئلا دوست ندارن وقتی چاوز تو یه مجمع عمومی صحبت می کنه 99 درصد صندلیها رو خالی ببینن. مسلما مردم ونزوئلا دوست ندارن همه ی کشورهای جهان رابطه اشون با کشورشون قطع کنن به جز سوریه و مجمع الجزایر قمر و جنوب لبنان. مسلما مردم ونزوئلا دوست ندارن وقتی صبح از خواب بیدار میشن به خاطر تحریم ها اجناس بقالی مشدی رحیم 40 درصد روش اومده باشه. مسلما مردم ونزوئلا دوست ندارن پول نفت و چی و چی که حق اونهاست تو جیب مردم یه کشور دیگه, تو جیب حزب الله و غیره و غیره واریز بشه

پوربایرامیان

تو این دوره و زمونه پیشرفت و توسعه بر اساس روابط عمومی قوی و داشتن ارتباط سازنده با همه ی اونایی هست که هم ازشون خوشمون میاد و هم از اونها متنفریم و این اصل به نظر من هم در مورد شخص صدق می کنه و هم در حالت کلان در مورد یک کشور. من خوشحال میشم اگه رییس جمهور کشورم تو یه کشور غریبه مورد استقبال مردم اون کشور قرار می گیره, اما اگه بفهمم این استقبال از جنس نیست که استقال کننده ها جیبشون قبل از استقبال پر نشده باشه و صداقت توش باشه. من دوست ندارم رییس من در کنار موسولینی و هیتلر و پنوشه و ... براش کلیپ ساخته بشه. من دوست دارم تو سازمان ملل صندلی خالی وجود نداشته باشه وقتی یک نفر از سرزمین ایران می خواد بره رو سن و سخنرانی کنه. سیاست یعنی این. سیاست یعنی مردم کشورت فقط و فقط. رفاه و آرامش و آسایش و شادی مردم کشورت فقط نه خودت و فقط به فکر حفظ کردن و محکم کردن اورنگ موندگاری خودت.

bahara

سلام طبق گفته‌های آقای مهندس احمد علی‌ هراتی نیک‌ صنایع فولاد، بزودی کارخانه‌های ذوب آهن باید درشون را ببندند زیرا دولت نرخ برق را برای کارخانه‌ها بالا برده است، و ما بهیچ وجه با آهن آلات وارد شده نمیتوانیم رقابت کنیم. ما اگر کوره‌های بهتری داشتیم بهترین آهن دنیا را میتونستیم تولید کنیم. اما متأسفانه همینطور که آقای هراتی نیک‌ گفته ما بخاطر لج کردن دولت با دنیا و تحریم‌های مختلفه، آهن را با هزینهٔ خیلی بالا تولید می‌‌کمنیم. بهترین نفت را داریم ولی‌ نمیتونیم تصفیه کنیم. بهترین سنگ آهن را هم داریم ولی‌ باید از خارج آهن بیاوریم .